dezinfekcija

kiaulių maro likvidavimas

DEZINFEKCIJA GYVENTOJAMS IR VERSLUI VISOJE LIETUVOJE

Tai infekcines ligas sukeliančių patogeninių mikroorganizmų (virusų, bakterijų ir kt.) esančių aplinkoje naikinimas. Dezinfekcijos tikslas yra sunaikinti mikroorganizmus, kurie gali pakenkti. Atliekame profilaktinę bei baigiamąją dezinfekcijas. Dezinfekuojame įtarus ir patvirtinus KIAULIŲ MARĄ.

Kiaulių maras yra užkrečiama virusinė kiaulinių šeimos atstovų liga.

Tai viena svarbiausių ekonominiu požiūriu kiaulių ligų pasaulyje. Kiaulių marą sukelia turintys RNR virusas, kuris priklauso Flaviviridae šeimos pestivirus genčiai. Kiaulių maro virusas antigeninėmis savybėmis turi panašumų su galvijų virusinio viduriavimo ir avių pasienio ligos virusais. Kitoms gyvūnų rūšims nepavojingas.

Kiaulės dažniausiai užsikrečia per burną ir nosį tiesioginio ir netiesioginio kontakto būdu.

Ligos plitimas įmanomas tiesioginio ir netiesioginio kontakto būdu. Kiaulių maras išskiriamas su visais kūno skysčiais, šlapimu, kritusių kiaulių ir šernų gaišenomis. per placentą perduodama vaisiui. netiesioginio kontakto metu per inventorių, drabužius, transportą, užkrėstus pašarus, atliekomis. taip pat gali užsikrėsti per kitus gyvūnus (vabzdžius,graužikus, paukščius). šernai laikomi pagrindiniu infekcijos šaltiniu ir rezervuaru/ Taip pat galimas kiaulių maro plitimas oru į netoliese esančias kiaulių fermas.

Kiaulių maro požymiai ir inkubacinis laikotarpis gali trukti nuo 5-15 dienų.

Ligos inkubacinis periodas gali trukti nuo 5 -15 dienų. Klinikinės formos gali būti : ūmi, lėtinė, įgimta. Kiaulių maras sukelia imunosupresiją, leukopeniją. pireksija, apetito stoka, vangumas, konjuktyvitas, konstipacija ir / ar diarėja gali būti pirmieji požymiai visose gyvūnų amžiaus grupėse. Visgi sunkiau serga jaunesnės kiaulės. Galimi staigūs kritimai be išreikštų ligos požymių. Gali pasireikšti petechijos aplink ausis, papilvės, vidinių šlaunų srityse, raudonų limfmazgių padidėjimas, hemoragijos gleivinėse, pasitaiko blužnies infarktai. ;ėtinės ar įgimtos formos požymiai nespecifiniai (išsekimas, pireksijos nebuvimas).

Naudinga žinoti ir taikyti prevencines priemones:

Svarbu užtikrinti pakankamą transporto priemonių valymą ir dezinfekciją, priešingu atveju tai gali sąlygoti kiaulių maro plitimą. Stebėti savo gyvulius, atkreipti dėmesį į neįprastus jų elgesio požymius. Naujai įsigytas kiaules kurį laiką laikyti atskirai, atidžiai stebėti jų sveikatos būklę. Kol bus nustatyta ligos priežasti, sergančias kiaules reikia atskirti nuo sveikų. Vengti laukinių gyvūnų kontakto su naminiais gyvūnais. Laikytis higienos reikalavimų: valyti ir dezinfekuoti darbo drabužius, įrangą ir transporto priemones, įvažiuojančias ir išvažiuojančias iš fermos. neleisti į ūkius pašalinių asmenų, transporto priemonių. Nešerti kiaulių maisto atliekomis. 

Gydymo nuo kiaulių maro nėra, sergančios kiaulės naikinamos.

Atliekama ūkio ir transporto dezinfekcija, kiaulių transportavimo ribojimai, aplinkinių ūkių stebėsena.

nemokama konsultacija

Pastebėjote pirmuosius požymius? O gal nerandate sprendimo?

Kiekvieno gyventojo ar įmonės poreikiai skirtingi, pasikalbėkime apie individualius jūsų iššūkius. Mūsų specialistai pasiruošę jums padėti ir suteikti jums visą reikiamą ir išsamią informaciją. 

DEZINFEKCIJA

Kiaulių maro likvidavimo paslaugos gyventojams ir verslui visoje Lietuvoje

Mums rūpi! Mūsų siekiamumas sumažinti riziką ir apsaugoti nuo plintančių virusų. Kiaulių maro virusas yra atsparus aplinkos poveikiui. Jo protrūkis turi neigiamos įtakos kiaulių sveikatai ir gerovei. Pasėkmės priklauso nuo protrūkio masto bei kiaulių maro likvidavimo efektyvumo apribojimų zonose. Kiaulių maro protrūkio židinyje kiaulės likviduojamos, jų gaišenos saugiai sunaikinamos, sustabdomas kiaulių veisimas ir prekyba. Kiaulių fermose atliekami valymo ir dezinfekcijos darbai, valomos ir dezinfekuojamos užkrėstos transporto priemonės, įranga ir įrankiai. Mūsų patyrusių ekspertų komanda pasiruošusi jums padėti. Dirbame visoje Lietuvoje pritaikydami geriausią patirtį ir metodus likviduojant kiaulių marą.

Dezinfekcijos procesas

Dezinfekcijos tikslas – sunaikinti infekcines ligas sukeliančių, patogeninių ir kitaip sveikatai galinčių pakenkti mikroorganizmų, esančių aplinkoje kiekį. Atliekant naudojame tik sertifikuotus preparatus, dezinfekcijos priemonės naudojamos atsižvelgiant į patogeninius organizmus.

Inspekcija

Ekspertas atliks patalpų inspekciją, mikroorganizmų ir užkrėstumo įvertinimą, parinks būdus bei veiksmų planą atlikti dezinfekcijos paslaugas jūsų patalpose.

Naikinimas

Dezinfekcios metu skleidžiamas rūkas padeda pasiekti sunkiai prieinamas vietas, padengti tolygiai visus paviršius ir išnaikinti mikroorganizmus.

Priežiūra 365 dienas

Periodinės dezinfekcijos paslauga, užtikrina ilgalaikę apsaugą ir sumažina galimybę užsikrėsti oro lašeliniu būdu sklindančiais virusais.

Mūsų įmone pasitiki

Daugiau nei 24 metus mūsų įmone pasitiki gyventojai bei įvairių sričių verslo sektoriai. Prisijunkit ir jūs!

APIE MUS

Ką mes siūlome?

Dezinfekcija yra esminė prevencinė priemonė kiaulių maro atveju. Dezinfekcijos procesas yra skirtas sunaikinti patogenus ir sumažinti jų sklaidą, bei užkirsti kelią naujiems protrūkiams. Mūsų patyrę profesionalai užtikrins operatyvią, saugią ir maksimalią apsaugą. Atliekame vienkartines ir periodines dezinfekcijos paslaugas. 

Operatyvumas

Savalaikis ir operatyvus reagavimas į pranešimus. Greitas atvykimas.

Ekspertų komanda

Profesionali ir kvalifikuota ekspertų komanda kasdien užtikrinanti klientų pasitikėjimą.

Tvarumas

Mūsų orientyras aplinkosaugos standartas LST EN ISO 1401:2015.

Kokybės garantija

Laikomės aukštų standartų, garantuojame efektyvius rezultatus per itin trumpą laiką.

SERTIFIKATAS   LST EN ISO 14001 : 2015

Naudojame saugias ir draugiškas aplinkai priemones.

DEZINFEKCIJA

Dezinfekcijos pasiūlymas

Susisiekite su mūsų ekspertais, kurie suteiks jums visą reikiamą ir išsamią informaciją, bei paruoš jūsų lūkesčius ir esamą situaciją atspindintį pasiūlymą.

DEZINFEKCIJA

Nemokama konsultacija

Mūsų specialistai pasiruošę jums padėti. Susisiekite su mūsų ekspertais, kurie suteiks jums visą reikiamą ir išsamią informaciją. 

Scroll to Top