Blakės ir įkandimo požymiai

2024 /Liepos mėn. 08 d.

Tai suplotos, ovalo formos, rudos spalvos parazitai, kurių ilgis įprastai siekia 3-4mm. Nors patalynės blakės neturi sparnų, tačiau jos yra puikiai prisitaikiusios judėti įvairiais paviršiais.Šie patazitai greiti ir gebantys pasislėpti. Jie slepiasi po tapetais, įvairiose sienų, lubų, baldų plyšiuose, čiužinių klostėse, tarp knygų, lovos rėmų tarpuose, kilimuose ir antklodėse, grindjuostėse, grindų tarpuose, stalčiuose, spintose ir komodose. Blakės tai žmonių ir šiltakraujų gyvūnų ektoparazitai. Patalynės blakės yra aptinkamos miegamąjame arba svetainėje. Šiuose kambariuose įsikūrę kenkėjai greičiausiai gali aptikti miegančius žmones, nes jiems išgyvenimui ir dauginimuisi reikalingas kraujas. Maitinasi nakties metu, maitinimasis trunka nuo 5 iki 10 min. Pasimaitinę vabzdžiai vėl sugrįžta į savo prieglobstį. Įkandimo vietoje iššoka gumbas, jį niežti ir skauda, parausta. 

Patalininės blakės tikros keliautojos. Jas galite parsivežti su lagaminais iš kelionių, su daiktais, rūbais ar tiesiog įsigyję naudotus baldus, kraustantis arba gali atkeliauti iš šalia esančių patalpų. Labai svarbu kruopščiai apžiūrėti daiktus su kuriais grįžote namo. Grįžus namo nedėti daiktų ar lagamino ant miegamojo lovos ar sofos. Drabužius dažnai skalbti ir garinti. Namuose ar prieš apsistojant viešbutyje skirkite laiko apžiūrai: apžiūrėkite galvūgalius, lovų kojeles, paveikslus, čiužinius ir jų klostes, plyšelius aplink lovas ar sofas, čiužinius ir jų klostes, pagalves.

Blakių išnaros

Blakė ir kiaušinėliai

Blakių įkandimas

Blakių įkandimas

Ar įmanoma jas išnaikinti patiems?

Ir taip ir ne, kiekviena situacija kiek skirtinga. Nors blakių naikinimą vistik rekomenduojame patikėti šios srities profesionalams, kurie atlikę monitoringą ir nustatę užkrėstumo lygį rekomenduos pagrindinius veiksmus, kuriuos reikia atlikti norint išnaikinti nepageidaujamus kenkėjus.

Jeigu užkrėstumas labai didelis gali tekti atsisveikinti su čiužiniais ar net mylimais baldais, todėl labai svarbu vos tik pastebėjus pirmuosius požymius naikinimo imtis iškart, nes su laiku problema tampa vis opesnė, populiacija didesnė ir naikinimas tampa ilgas ir sudėtingas.

Jeigu užkrėstumas nėra didelis, galima pabandyti išnaikinti ir patiems, nors dažnu atveju vistik prireikia kenkėjų kontrolės specialistų kurie užtikrina efektyvų naikinimą.

Pirmieji požymiai, kad turite blakių

Įkandimai, kraujo dėmėlės ant patalynės, nemalonus kvapas, išnaros, kiaušinėliai, ropinėjantys gyviai.

Ar tiesa, kad blakių galima rasti ir elektros lizduose? Kaip jos ten patenka?

Taip, tiesa. Jos slepiasi po tapetais, įvairiose sienų, lubų, baldų plyšiuose, čiužinių klostėse, tarp knygų, lovos rėmų tarpuose, kilimuose ir antklodėse, grindjuostėse, grindų tarpuose, stalčiuose, spintose ir komodose ir netgi elektros lizduose. Į elektros lizdus, ar į kitas išvardintas vietas šie kenkėjai nuropoja ir juose slepiasi.

Kodėl patalinės blakės žmones atakuoja naktį?

Blakės yra aptinkamos miegamąjame arba svetainėje. Šiuose kambariuose įsikūrę kenkėjai gali greičiausiai aptikti miegančius žmones, nes jiems išgyvenimui ir dauginimuisi reikalingas kraujas. Blakės yra naktiniai kenkėjai, todėl maitinasi nakties metu, kada žmogus yra ramybės būsenoje ir jos netrukdomai gali maitintis. (Esant dideliam užterštumui blakes galima išvysti ir dienos metu.) Maitinimasis trunka nuo 5 iki 10 min. Ir pasimaitinusios vėl grįžtą į savo prieglobstį.

Ką reikia daryti aptikus blakes?

Įtarus, kad įkandimai yra blakių, pirmiausiai reikia atlikti apžiūrą jūsų vietos kurioje miegate. Apžiūrai pasitelkite žibintuvėlį. Nuodugniai apžiūrėkite čiužinį, jo klostes iš visų pusių, siūles, lovos rėmo konstrukcijas, grindjuostes, paveikslus, pakabinamus šviestuvus, tapetus, elektros lizdus ir sienų plyšelius. Jeigu apžiūros metu radote išnarų, kiaušinėlių, blakių židinį ar / ir ropinėjančias blakes – nedelskite.

1)Izoliuokite užkrėstą kambarį, kad blakės nepaplistų po kitas jūsų erdves;

2) Pasikonsultuokite su kenkėjų kontrolės specialistu apie tolimesnius veiksmus.

Ar blakių naikinimas yra saugus?

1. Taip, naikinimas yra saugus. Svarbu, kad apdorojamoje patalpoje nebūtų akvariumų, gyvūnų, vaikų ar kitų asmenų.
2. Svarbu laikytis instrukcijų su kuriomis būsite supažindinami prieš atliekant naikinimą. Nesinaudoti patalpomis rekomenduojamą laikotarpį.
3. Po cheminio naikinimo, p
rieš naudojantis patalpa būtina ją gerai išvėdinti, nuvalyti paviršius.
4. Atlikite siurbimą ir jį  kelis kart kartokite, svarbu kruopščiai išsiurbti užkrėstą erdvę, nusiurbti baldus bei dulkes. Po kiekvieno siurbimo turinį išmesti su maišeliu/ konteinerį ištuštinti ir išplauti, užrišti šiukšlių maišą ir kaip įmanoma greičiau pašalinti iš namų.
5. Patalynę, užvalkalus išskalbkite aukštoje 60 laipsnių temperatūroje. 
6. Stebėjimas. Nuolat stebėkite ir nuodugniai apžiūrėkite, patalus ir užvalkalus skalbkite aukštoje temperatūroje, palaikykite švarą. 

Namų švara

Blakės yra puikios keliautojos, ir jas galite parsivešti iš kelionių su lagaminais ar daiktais, rūbais, naudotais baldais. Tai nereiškia, kad nesirūpinate namų švara. Mes esame tam, kad jums padėtume pasirūpinti saugia jūsų aplinka ir pažadame sugrąžinsime ramų miegą.

VIDEO

Keliaujantiems ir ne tik!Kur ieškoti blakių slėpimosi vietų?

TURITE KLAUSIMŲ?

Nemokama konsultacija

Paskambinkite mums

Parašykite mums

STRAIPSNIAI

Skaitykite toliau jums įdomias ar aktualias temas.

Scroll to Top
× Kuo galime padėti ?