Maistinės kandys

2023 /Lapkričio mėn. 09 d.

Kur ir kodėl atsiranda maistinės kandys? Ar tiesa, kad su produktais jų galima atsinešti į namus? Ar atsinešus tokį produktą, jos gali apsigyventi kituose namuose esančiuose produktuose?

Maistinės kandys atkeliauja į mūsų namus per užkrėstus produktus kuriuos įsigyjame. Dažniausiai randamos miltuose, kruopose, džiovintuose vaisiuose, riešutuose, prieskoniuose ar kituose biriuose produktuose. Laikant nesandariai produktus kandys gali apsigyventi ir kituose namuose esančiuose biriuose produktuose, jos ieško palankios terpės daugintis. Todėl svarbu sandariai laikyti produktus, dažnai apžiūrėti, nesandėliuoti produktų spintelėse ilgą laiką, greitai suvartoti. Visada rekomenduojame tikrinti galiojimo laiką, apžiūrėti produktus prieš perkant, bet jeigu pakuotė trukdo tą padaryti, apžiūrą galite atlikti namie. Perpilkite kruopas ir kitus įsigytus birius produktus į stiklinius arba skaidrius sandariai uždaromus indus, kurie leis visada stebėti turinį ir laiku pamatyti įsiveisusius kenkėjus. Tikrinkite reguliariai. Jeigu viduje pastebėjote lervutes, kandis, voratinklinius siūlus visą užkrėstą produkciją turite nedelsiant pašalinti iš namų. Taip pat atsiradus kandims dar reikėtų ir kruopščiai apžiūrėti sienas ar nėra ropojančių vikšrų ar tupinčių suaugėlių, radus juos sunaikinti.

Ar yra specifiniai produktai, kuriuos kandys labai “mėgsta”? Ar lervutės maisto produktuose pavojingos? 

Maistinės kandys ir jų lervos maitinasi maisto produktais ir mėgsta birius produktus, sėklas, miltus, sausainius, kruopas, grūdus, makaronus, kavą, džiovintus vaisius, grybus, žoleles ir net šunų maistą. Jų žala maisto produktams yra nepataisoma, ir tenka produktus utilizuoti. Jeigu kalbėtume apie verslo sektorių, tai užterštos produkcijos šalinimas yra didelė finansinė našta. Todėl visada pabrėžiame fumigacijos naudą, kurios metu kenkėjai yra naikinami ar paverčiami nevaisingais, sunaikina vabzdžius, lervas, kiaušinėlius visose vystymosi stadijose nepadarydami žalos pačiam produktui. Maistinių kandžių lervutės įkąsti negali, bet su jomis produktų juk valgyti nesinorėtų. Lervutės tai požymis, kad produkcija užkrėsta ir netinkama naudoti. Iš jų išaugs suaugėlės kandys, kurios ieškos tinkamos terpės, nesandarių produktų ir galės toliau poruotis bei daugintis. 

Kaip jos patenka į butus ar kitas patalpas?  

Į butus ir kitas patalpas gali patekti ne tik per maistą, nes kandys skraido ir laisvai gali perskristi iš vienos vietos į kitą. Jeigu kaiminystėje knibžda kandžių, jos gali atskristi ir per duris, ventiliacijos angas, langus, drabužius ar kartu su pirkiniais / užkrėsta produkcija į gamybos vietas. Patekę į patalpas suaugėlis randa mūsų pamirštus, nesandariai sandėliuojamus maisto produktus, į kuriuos sudeda kiaušinėlius. Iš jų išsiritę vikšrai maitinasi, auga kelis kartus neriasi ir virsta lėliuke, iš kurios išsinėręs vėl poruojasi ir deda kiaušinėlius.

Kaip išnaikinti kandis? Kokie natūralūs būdai, priemonės kurios būtų veiksmingos?

 Išnaikinti nėra taip sudėtinga, nors gali atrodyti kitaip. Jeigu namuose pastebėjote skraidančią kandį pirmiausiai turite rasti židinį. Atlikti virtuvėje / sandėliuojamų produktų patalpose esančius birius produktus, senai nenaudojamus, sulipusius, sudrėkusius ar kitaip išvaizdą praradusius produktus išmesti. Po nuodugnios apžiūros tikime, kad rasite lervutes ir jų židinį. Suradus turite jį kuo skubiau pašalinti iš namų, jeigu dar liko skraidančių kandžių kuo skubiau jas išgaudykite fiziškai arba pasitelkus ferominines ar lipnias gaudykles.

STRAIPSNIAI

Skaitykite toliau jums įdomias ar aktualias temas.

Scroll to Top
× Kuo galime padėti ?